Borůvkové tiramisu

Borůvkové tiramisu

Často vznikne báječný recept z pár ingrediencí a minimem vynaloženého času. Přesně takový je recept na borůvkové tiramisu. Tenhle nepečený dezert budete mít za chvilku hotový, potřebujete na něj minimum přísad, ale chuť vás zaručeně překvapí. Netradiční ovocné tiramisu vzniklo úplnou náhodou a je takovou příjemnou obměnou toho klasického. Jedno mascarpone v lednici, pár mražených borůvek a vidina snadného dezertu k odpolední kávě – to bylo za vznikem výjimečné chuti. Borůvky samozřejmě můžete nahradit třeba malinami, nebo jahodami. Nebo směsí lesního ovoce, fíky, granátovým jablkem, či papájou s nádechem exotiky. Fantazii se meze nekladou.

Potřebujeme:

  • 500 g mascarpone
  • 2 vejce
  • 2 lžíce cukru
  • ½ lžičky sušené vanilky
  • šálek silné kávy
  • 2 lžíce rumu
  • cukrářské piškoty
  • borůvky (můžete použít jak čerstvé, tak i mražené, nebo je nahradit jiným drobným ovocem, třeba maliny jsou také výborné)

Postup:

Nejdříve si připravíme krém. Oddělíme žloutky od bílků a z bílků vyšleháme tuhý sníh. Ke žloutkům přidáme cukr a vanilku a prošleháme. Poté do směsi zašleháme mascarpone a nakonec opatrně vmícháme sníh z bílků.

Do kávy přidáme rum a v této směsi namáčíme piškoty a skládáme na dno skleniček či formy. Na piškoty vrstvíme krém, který zasypeme borůvkami a položíme další vrstvu piškotů, krému a nakonec ještě zasypeme borůvkami.

A to je vše. Hotový dezert dáme do ledničky vychladit, aby se chutě pěkně propojily a piškoty dokonale změkly. A poté už můžeme podávat.


Related Posts

Ovocné tvarohové knedlíky

Ovocné tvarohové knedlíky

Dnes bychom se s vámi chtěly podělit o náš oblíbený recept na ovocné knedlíky. U nás jednoznačně vedou knedlíky z tvarohového těsta (tedy až na ty s borůvkami, ty jsou nejlepší kynuté). Velkou výhodou těchto knedlíků je, že se dají zamrazit a v zimě pak dobře poslouží třeba jako […]

Borůvkové cupcakes

Borůvkové cupcakes

O víkendu jsme se s Tomem vydali do lesa na borůvky. I přesto, že nás všichni odrazovali, že borůvky nejsou, jsme se nevrátili s prázdnou. A protože se nám za dopoledne podařilo nasbírat celé dva hrnky, vážili jsme si jich jako pokladu a hodně přemýšleli, […]Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *