Jablečná bábovka

Jablečná bábovka

 

Pokud máte bábovku spojenou se suchým drobivým těstem, úplně na tuhle představu zapomeňte. Tahle bábovka je díky jablečnému pyré dokonale vláčná. Jablečné pyré si můžeme jednoduše vytvořit, psala jsem o něm v článku Jablkobraní. Pokud ale zrovna nemáte čas, nebo si chcete práci ulehčit, určitě můžete použít i dětskou jablečnou přesnídávku (nejlépe bez přidaného cukru, pouze z ovoce).

U nás tahle bábovka nevydržela ani do večera. Je opravdu výborná. Jsem se jistá, že i vám zachutná. A co je hlavní, je vážně snadná. Tak ji určitě taky zkuste.

Potřebujeme:

  • 250 g hladké mouky
  • 100 g třtinového cukru
  • 100 g povoleného másla
  • 100 ml rostlinného oleje (já používám slunečnicový)
  • 2 vejce
  • 2 skleničky jablečného pyré/domácí jablečné přesnídávky
  • 3 lžíce holandského kakaa
  • 1 lžička prášku do pečiva
  • ½ lžičky sušené vanilky

Postup

Nejdříve vyšleháme povolené máslo s cukrem. Poté postupně přiléváme olej. Do směsi zašleháme po jednom vajíčka a poté i jablečné pyré. Do této směsi poté postupně vmícháme mouku s práškem do pečiva a vanilkou.

 Z těsta si odebereme polovinu, kterou obarvíme kakaem. Do vymazané a moukou vysypané formy na bábovku nejdříve nalijeme světlé těsto a poté tmavé. Nebo je tam můžete lít na střídačku a postupně tak smícháním vytvořit mramorový efekt, nebo jakýkoliv jiný.

 Bábovku pečeme ve vyhřáté troubě asi na 160 °C zhruba hodinu. Že je bábovka pečená, zjistíme klasickým testem špejlí, pokud jí z těsta vytáhneme suchou, máme hotovo.

 Bábovku po vyndání z trouby necháme chvilku odpočinout, aby se stáhla od formy, a poté vyklopíme. Necháme ji zcela vychladnout a před podáváním můžeme pocukrovat moučkovým cukrem. Dobrou chuť!

 


Related Posts

Kynutý jablečný závin

Kynutý jablečný závin

Doma zbylo několik jablek a úkol zněl jasně – udělat štrůdl. Jenomže to bych musela nejdřív udělat listové těsto, které se musí nechat odležet, a štrůdl by byl nejdříve večer. Tak jsem se rozhodla pro kynutý závin, který vždycky dělávala babička. A víte, jak to dopadlo? Je výborný. […]

Třená bábovka s rozinkami

Třená bábovka s rozinkami

Už se vám někdy stalo, že jste takhle jednou při neděli neměli doma skoro nic k jídlu, a protože jste na vsi, nebo v maloměstě, v neděli samozřejmě nikde nic nekoupíte. Ale říkáte si, že by to přece jen chtělo něco k odpolední kávě. U mě to tentokrát zachránila […]Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *