Makové palačinky s povidly a smetanou

Makové palačinky s povidly a smetanou

Pokud milujete palačinky, ale hledáte nějakou změnu, něco netradičního, tak je tenhle recept přesně pro vás. Je nad slunce jasné, že mák a povidla jsou dokonalým párem a tyto makové palačinky s povidly, zjemněné zakysanou smetanou jsou toho dalším důkazem. Za pár minut vykouzlíte obyčejný, ale přesto výjimečný dezert, kterým určitě potěšíte nejen milovníky máku. Můžete je podávat klasicky stočené, nebo vytvořit makový palačinkovník s povidly a smetanou. Ať tak či tak, doufám, že vám zachutnají, tak jako nám.

Potřebujeme:

  • 100 g máku (celý nebo mletý)
  • 500 ml vlažné vody
  • 150 g polohrubé mouky
  • 1 vejce
  • lžička skořice
  • tuk na opékání (já používám sádlo, nebo pokud máte pánev, která se nepřipaluje, jde to moc dobře i na sucho) 
  • zakysaná smetana
  • povidla

Postup 

Nejdříve si připravíme makové mléko. Do mixéru nebo smoothie-makeru dáme mák a vodu a necháme několik minut mixovat, dokud nám nevznikne světlounce šedé mléko. Mléko necedíme a přidáme k němu mouku a vajíčko a vše důkladně promícháme, aby nám nevznikly hrudky. Dochutíme trochou skořice a těsto na makové palačinky máme hotové.

Palačinky opékáme, jak jsme zvyklí, z obou stran. Při podávání každou palačinku pomažeme povidly a zakysanou smetanou a srolujeme. A to je všechno. Takhle rychlé a snadné to je. Dobrou chuť!


Related Posts

Honzovy povidlové buchty

Honzovy povidlové buchty

Vždycky, když jde Honza do světa, musí mít sebou uzlíček poctivých kynutých buchet nejlépe s povidly. A protože ten můj Honza se za pár dní taky vydá do světa, pustila jsem se do pečení. A navíc, kynuté buchty s povidly jsou takový základ každé české […]

Šišky s mákem

Šišky s mákem

Možná si teď říkáte, že šišky s mákem jsou přeci úplně obyčejný recept, tak proč o něm vůbec mluvit? No právě proto! Ruku na srdce, kdy naposledy jste si takové šišky uvařili? Že už si ani nepamatujete? No, vidíte, a o tom to je. A troufáme […]Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *