Mrkváčky

Mrkváčky

Mrkváčky, neboli mrkvové šátečky s povidly, jsou zdravé, rychlé, snadné, bez cukru a přesto chutnají skvěle. Mají jediný nedostatek – strašně rychle mizí. Doporučuji udělat je z dvojité dávky. My jsme je snědli ve dvou za večer. Když je trochu pocukrujete, vypadají ještě lépe a určitě jimi ani návštěvu neurazíte. Cukr ale není vůbec nutný. Sama jsem byla překvapená, že bez krystalky cukru či kapky medu chutnají výborně. Vyzkoušejte je a uvidíte sami. Tyhle mrkváčky jsou skvělé a můžete s nimi mlsat bez výčitek.

zima 2017

Potřebujeme:

  • 2 větší mrkve (asi 140 g)
  • 210 g špaldové mouky (já jsem použila hladkou špaldovou mouku, ale můžete dát i celozrnnou)
  • 140 g másla
  • špetka soli
  • 1 lžička prášku do pečiva
  • 1 lžička skořice
  • 1 sklenička povidel
  • Postup

Nejdříve nastrouháme mrkve najemno. Přidáme mouku, máslo, sůl, prášek do pečiva a skořici a vypracujeme hladké těsto.

Těsto vyválíme na pomoučeném válu na tenký plát, který stejnoměrně rozkrájíme na čtverečky. Do každého čtverečku dáme lžičku povidel a zabalíme. Spojíme všechny rohy, aby nám vznikl šáteček.

Šátečky dáme na vymazaný plech a pečeme v předem vyhřáté troubě na 180 °C asi 30 minut. Necháme je vychladnout a při podávání můžeme (spíš kvůli okrase než chuti) jemně pocukrovat.


Related Posts

Kynuté koláče

Kynuté koláče

Kynuté koláčky se dají udělat na spousty různých způsobů. Ať už malé nebo velké, s nejrůznějšími náplněmi. Jaká je ta vaše oblíbená? My děláme klasicky makovou, tvarohovou a povidlovou, někdy ořechovou. Použít ale můžete i různé druhy marmelád, rozvařená jablka se skořicí, nebo hrušková povidla. […]

Masopustní koblížky

Masopustní koblížky

Masopustní koblížky – tomu říkám opravdová výzva. Nikdy jsem je nedělala a trošku jsem se bála, jak to dopadne. A víte co? Povedly se. A když jsem je zvládla já, zvládne je úplně každý. Sepsala jsem pro vás v receptu poznatky koblížkového začátečníka, aby vše […]Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *