Opilé hrušky

Opilé hrušky

K adventnímu času neodmyslitelně patří svařené víno. Tyhle opilé hrušky jsou jím nasáklé a podle mě jsou ideálním dezertem předvánočního období. Teplé, voňavé, ovíněné – to je ta kombinace, kterou si zamilujete. A doplněné jemnou smetanou nebo ještě lépe vanilkovou zmrzlinou vykouzlí úsměv na tváři a zahřejí u srdce. Recept je na jednu porci, takže přidejte suroviny podle potřeby.  

Potřebujeme:

  • 1 hruška
  • 150 ml červeného vína
  • 1 lžíce cukru
  • badyán, hřebíček, celá skořice

K podávání:

  • zakysaná smetana a mandlové plátky
  • nebo vanilková zmrzlina

Postup

Nejdříve hrušku oloupeme a rozkrojíme na půl. Poté rozehřejeme menší rendlík a necháme v něm rozpustit cukr. Hned, co se cukr rozpustí, přidáme do rendlíku celé půlky hrušek a necháme cukr zkaramelizovat do světle hněda. Poté zalijeme vínem a přidáme koření. (Hrušky by měly být alespoň do poloviny ponořené, množství vína tedy záleží na velikost hrnce a počtu hrušek.)

 Rendlík přiklopíme pokličkou a hrušky necháme vařit zhruba 15 minut do změknutí. Poté rendlík odkryjeme a necháme ještě vařit, dokud se objem vína nezmenší a nevznikne nám sladká redukce na polití hrušek.

Opilé hrušky podáváme s redukcí z vína, zakysanou smetanou a mandlovými plátky, nebo s vanilkovou zmrzlinou. Dobrou chuť!


Related Posts

Vánoční ozdoby

Vánoční ozdoby

Vánoce už se kvapem blíží, a proto je skoro nejvyšší čas začít s přípravami. A tím teď nemyslím nakupování dárků, jak mnohé z vás asi napadlo. O tom Vánoce přeci nejsou. Tedy, alespoň u nás ne… Nevím, jestli je to výchovou, nebo dnešní uspěchanou dobou, ale stále […]

Sádlové pracny

Sádlové pracny

Sádlové pracny jsou v naší rodině tradičním cukrovím, bez kterého se žádné Vánoce prostě neobejdou. Na první pohled to možná může vypadat trochu divně a někomu může vadit právě to, že jsou dělané ze sádla, ale můžu vás ujistit, že kdo to neví, tak to […]Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *