Ovesné sušenky

Ovesné sušenky

Taky vás občas přepadne chuť na nějakou sladkou domácí dobrotu, ale ne vždy máte zrovna náladu něco vytvářet? Tak přesně pro tyhle případy se úžasně hodí nějaké ty domácí sušenky! Ty si totiž můžete napéct třeba o víkendu a v týdnu pak jako když je najdete. A pokud nemáte žádný osvědčený recept na sušenky, můžete vyzkoušet třeba tyhle skvělé ovesné. Jsou jednoduché, takže je zvládne každý, a navíc nabízí i prostor pro nějaké to experimentování – stačí totiž různě kombinovat všemožné ovoce a ořechy,a pokaždé tak budete mít sušenky trochu jiné.

Potřebujeme:

  • 100 g vlašských (nebo jiných) ořechů
  • 100 g sušeného ovoce (můžete použít různé druhy ovoce a jejich kombinací)
  • 40 g strouhaného kokosu
  • 75 g ovesných vloček
  • 225 g hladké mouky
  • 2 lžičky prášku do pečiva
  • 70 g (třtinového) cukru
  • 2 vejce
  • 175 g rozpuštěného másla

Postup

Nejprve si pokrájíme ořechy a ovoce na drobnější kousky. Ano, tahle fáze je trochu zdlouhavější, zvláště pokud máte velké kusy ovoce. Pokud si tedy chcete práci trochu ulehčit, můžete použít ovoce, které se nemusí tolik krájet (např. rozinky, brusinky, goji…).

K ovoci a ořechům přidáme všechny ostatní suché ingredience a zamícháme. Nakonec přidáme i celá vejce a rozpuštěné máslo a rukama těsto důkladně prohněteme. (Konzistence těsta by měla být tak akorát, aby se z něj daly tvarovat sušenky. Ale pokud dodržíte všechny poměry, dostanete přesně takovou konzistenci, jakou má mít 😀 )

Z těsta tvarujeme sušenky, které dáváme na důkladně vymaštěný plech. Pečeme při 180°C cca 20- 25 minut.

Vychladlé sušenky můžete uložit do uzavíratelné nádoby, kde vám vydrží dlouho jako čerstvé. (Tedy pokud je rychle nesníte 😀 )


Related Posts

Sádlové pracny

Sádlové pracny

Sádlové pracny jsou v naší rodině tradičním cukrovím, bez kterého se žádné Vánoce prostě neobejdou. Na první pohled to možná může vypadat trochu divně a někomu může vadit právě to, že jsou dělané ze sádla, ale můžu vás ujistit, že kdo to neví, tak to […]

Vanilkové rohlíčky

Vanilkové rohlíčky

Na pečení vanilkových rohlíčků myslíme raději den předem, aby se nám těsto hezky odleželo. Tyhle rohlíčky jsou křehké a rozplynou se na jazyku. Vánoce bez vanilkových rohlíčků by nebyly Vánoce. Tohle tradiční cukroví je takový malý zázrak. Nic na něm není a přitom je v […]Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *