Inspirace

Šetříme přírodu…

…Tedy někdy…a jen v něčem…

Tím chci říct, že tenhle článek vás rozhodně nebude přemlouvat k zero waste způsobu života a tvrdit vám, že odpadky nás jednou zahubí (i když špetka pravdy na tom klidně být může…). A proč? No protože ani my v tomhle směru nežijeme nijak ukázkově (vždyť co je vlastně ‚ukázkové‘?), protože v dnešní době to snad už ani nejde…Kde jsou ty časy, kdy lidé nic nevyhazovali, všechno nějak zužitkovali a jedna věc vydržela i několik generací…

Tenhle článek může být spíše takovou inspirací, jak málo někdy stačí k tomu, abychom planetě alespoň trochu ulevili…Jasně, můžete si říct, že jeden člověk to stejně nevytrhne, ale kdyby takhle přemýšlel každý, tak se nikdy nic nezmění. Na druhou stranu také chápu, že dokud se způsob myšlení nezmění u většiny lidí a především pak u firem, které neustále chrlí nové a nové zbytečnosti, čímž lidi vlastně v plýtvání podporují, asi se vážně nic moc nezlepší…

Nicméně já stále věřím (možná trochu naivně), že planetě může ulehčit i těch pár maličkostí, které neskončí v popelnici. Ať už je to pár set igelitových sáčků a tašek či desítek plastových lahví ročně, které nekoupíme (a tudíž ani nevyhodíme). Nebo těch několik kusů oblečení či párů bot, které sice stále vypadají dobře, jen už nejsou nejnovějším trendem. Že nepotřebujeme každý rok nejnovější iPhony, MacBooky a já nevím co ještě.

Tak například, zamysleli jste se někdy nad tím, kolik ročně vyhodíte takových těch tenkých igelitových sáčků? Těch, co se do nich v obchodech dává ovoce, zelenina a někde i pečivo? Že se s tím nedá nic dělat? Ale dá! Můžete si například nosit vlastní látkové pytlíčky 🙂 Je fajn, že takové pytlíčky už se dají dokonce i koupit, ale pokud se alespoň trochu kamarádíte se šicím strojem (nebo jen s jehlou a nití), můžete si takové pytlíčky i sami vytvořit.

Nepotřebujete k tomu nic víc, než kus nějaké lehké průsvitné látky (jde to udělat i ze staré záclony) a kousek nějaké mašličky nebo provázku. Postup je úplně jednoduchý, prostě ušijete obyčejný pytlíček, navrchu uděláte tunýlek, a tím provléknete mašličku či provázek.

Pokud použijete dobrou látku, nemusíte se bát ani toho, že by byl pytlíček příliš těžký. Snad jedinou nevýhodou může být, že na pytlíčku příliš dobře nedrží takové ty nálepky s čárovým kódem a cenou. Avšak tento problém se dá snadno vyřešit tím, že cenovku nalepíte na stužku, kterou je sáček zavázaný.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s