Inspirace

Adventní kalendář podruhé

Prosinec už nám pomalu klepe na dveře a to znamená jediné – než se nadějeme, budou tady Vánoce. Nevím, jak to máte vy, ale já čím jsem starší, tím mi ta adventní doba připadá kratší…

Když je člověk dospělý, má většinou spoustu každodenních povinností. A má-li k tomu všemu ještě napéct cukroví, obstarat dárky a vysmýčit celý dům, už mu nezbývá moc času na to se na chvilku zastavit a užít si trochu té předvánoční atmosféry.

Naopak v dětském světě trvá advent celou věčnost. Pokud si vzpomenete na své dětství, jistě mi dáte za pravdu, že čekání na Ježíška (zvláště když jste si napsali o nějaký dlouho vytoužený dárek) bylo občas nekonečné… A to je, předpokládám, asi ten hlavní důvod, proč vznikly adventní kalendáře – aby dětem zpříjemnily to nekonečné čekání.

O tom, jaké jsme jako malé holčičky měly adventní kalendáře, a proč se u nás příliš neujaly ty kupované čokoládové, jste se mohli dočíst minulý rok. Teď bych vám ráda napsala o tom, jaká je u nás tradice adventního kalendáře v současnosti, a také bych vám chtěla dát tip na trochu neobvyklý adventní kalendář.

Jak již bylo zmíněno, je adventní kalendář především pro děti; ale upřímně, koho z vás by nepotěšilo, kdyby na vás každé ráno čekalo nějaké to malé překvapení? A právě proto u nás adventnímu kalendáři neodzvonilo, ani kdy jsme se sestrou vyrostly. Ba spíše naopak. Nejenže máme obě každý rok svůj kalendář, ale od minulého roku mají ten svůj i rodiče (každý svůj vlastní, pochopitelně)… No co, celé naše dětství chystali překvapení oni nám, tak je na čase jim to vrátit 🙂 .

No jo, ale s přibývajícím počtem kalendářů nastal jeden zásadní problém – jak jste se také mohli dočíst v loňském článku, bývalo u nás zvykem dávat dobroty do látkových pytlíčků. Jenže… těch pytlíčků je málo; dvě sady prostě pro celou rodinu nestačí, a tak bylo nutné vymyslet nějaký jiný typ adventního kalendáře. (Samozřejmě by stačilo ušít nové pytlíčky, ale vymýšlení něčeho nového je mnohem zábavnější)

Minulý rok jsme si na kalendář vzpomněli celkem pozdě, a tak byly dobrůtky ukryté jen v měšcích za balicího papíru. Ale letos jsem si řekla, že to chce trochu více kreativity. A tak jsem přemýšlela a přemýšlela, jak to jenom udělat. Až pak…přišla nám zásilka z Mixitu (a jako obvykle ne úplně malá). A tak přišel ten geniální nápad – co takhle udělat adventní kalendář z prázdného tubusu?…Pak už to chtělo jen domyslet pár detailů a tadááá…adventní kalendář byl na světě 🙂 .

 

A kdybyste si chtěli tohohle fešáka taky udělat, tak tady je stručný návod:

Vlastně nepotřebujete nic jiného, než nějaký prázdný tubus, provázek či bavlnku, a dobroty, kterými kalendář naplníte (ale pozor, tubus není nafukovací a 24 dobrot je docela hodně, tak vybírejte spíše menší, ať se vám tam všechny vejdou). Dovnitř můžete dát buď nějaké malé sušenky, čokoládky či bonbóny, nebo můžete nakoupit oříšky a sušené ovoce a zabalit je to takových malých měšečků z průhledného celofánu. Anebo tam můžete dát úplně něco jiného, nápaditosti se meze nekladou 🙂 .

Než začnete dárečky do tubusu skládat, je dobré si na jeho horním okraji udělat 24 zářezů, ve kterých pak budou provázky krásně držet a nebudou se vám zamotávat dohromady.

No a pak už je to jednoduché – na jeden konec provázku navlékněte číslo (i číslo můžete doplnit nějakým malým překvapením, jako např. pytlíčkem s čajem či obálkou s čímkoli chcete), na druhý konec pak přivažte nějaký ten pamlsek. Pak už stačí jen postupně naskládat do tubusu (úplně dospod dejte dobrotu s číslem 24, a pak pokračujte číselnou řadou zpět až k jedničce), zavřít víčkem a máte hotovo.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s